Aktualności

Weekendy biegowe w Beskidzie Niskim

2018-01-04

Ruszamy z nową inicjatywą weekendów biegowych w Beskidzie Niskim. Bieganie po górach to idealna forma wypoczynku. Dzięki tej aktywności wzmacniasz serce, budujesz siłę i wytrzymałość a przede wszystkim poznajesz góry puste i dzikie.

Paweł biega - podsumowanie roku 2017

2017-12-31

Kończy się rok 2017 - to czas na subiektywne podsumowanie sezonu. Jestem bardzo zdziwiony bo okazało się, że potrafię być systematyczny w bieganiu dzięki czemu po roku dreptania mogę już zaliczać się do średniaków podążających od startu do mety biegiem (no czasem marszobiegiem).

Jak na narty - to do Tylicza

2017-12-29

W tym roku postanowiliśmy sprawdzić jakie możliwości dają stoki narciarskie w Tyliczu. Okazało się, że dwie konkurujące ze sobą stacje narciarskie dają duże możliwości aktywnego wypoczynku.

Gorlicki Bieg Górski - informacje i noclegi

2017-11-05

Już za dwa tygodnie, 19 listopada w rejonie Wysowej Zdrój organizowany jest Gorlicki Bieg Górski. Nowa formuła dostarczy biegaczom wielu wyzwań ze względu na bardzo ciekawą, urozmaiconą i wymagająca trasę biegnącą z Wysowej w Kierunki Blechnarki, następnie Regietowa, przez Rotundę i Kozie Żebro z powrotem do Wysowej.

Łemko Trail 30 km - bieg jakich mało

2017-10-15

Jutro startuję w Łemko Trail na 30 km. Jestem zawodnikiem z numerem 2297. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy, aby przygotować się jak najlepiej do tej próby.

Wirus ULTRA

2017-09-12

Październik 2016 roku zapowiadał się wyjątkowo pięknie. Nic nie zwiastowało załamania pogody, które nastąpiło na kilka dni przed rozpoczęciem prawdopodobnie najtrudniejszego biegu jakim jest Łemkowyna ULTRA TRAIL z trasą o długości 150 km (przewyższenie prawie 6000 m) prowadzącą Głównym Szlakiem Beskidzkim z Krynicy do Komańczy.

Święto Rydza - noclegi

2017-09-11

23-24. września 2017 roku w Wysowej-Zdrój organizowane jest przez Dom Zdrojowy 10. Święto Rydza. To doskonała okazja aby "pobłądzić" po okolicznych lasach pełnych grzybów i wziąć udział w festynie zaplanowanym w Parku Zdrojowym. Z tej okazji przygotowaliśmy ofertę pobytu w naszym domu.

Dom przyjazny dla zwierząt w Beskidzie Niskim

2017-08-25

Planując wakacje w górach każdy z nas chciałby zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. Okazuje się jednak, że nie ma zbyt wielu miejsc w Polsce, w których łaskawym okiem patrzy się na przywożone ze sobą zwierzęta. Podobna sytuacja jest w Beskidzie Niskim gdzie z trudem znajdziecie miejsca przyjazne zwierzętom. Coraz trudniej jest znaleźć noclegi dla turystów z psem.

Zamień tornister na plecak

2017-08-16

Zbliża się powoli koniec wakacji. Jak się jednak okazuje nie nadejdzie on tak szybko jak się tego spodziewaliśmy, gdyż rok szkolny rozpoczyna się dopiero 4. września. Dzięki temu mamy jeszcze jeden pełny tydzień, aby przeżyć prawdziwą przygodę i odpocząć od szumu miasta.

Urlop nie tylko w lipcu

2017-07-05

Zapraszamy na urlop z końcem sierpnia i we wrześniu wszystkich, którzy nie są uwiązani wiekiem szkolnym dzieci.