Sylwester w górach bez fajerwerków

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Każdy z nas zastanawia się co będzie robił w sylwestra. My mamy już odpowiedź na to pytanie. Jak zapewne spodziewacie się - najbliższego sylwestra spędzimy w górach, w Beskidzie Niskim, w samym sercu zimy w Ropkach.

My jak co roku postanawiamy spędzić go typowo (dla nas) lecz zupełnie nietypowo (jak dla większości społeczeństwa). Nie wybieramy się na rynek, bo w Ropkach nie ma rynku. Nie idziemy na miasto, bo go też tutaj nie ma. Nie planujemy zabawy, bo po całym dniu jeżdżenia na nartach lub zabawy na śniegu będą bolały nas nogi. U nas nie będzie głośnej muzyki, bo nie chcemy zagłuszać ciszy panującej wokoło. Nie będzie też sztucznych ogni, bo rada sołecka zapewne jak co roku jednogłośnie postanowi, że tego nie wolno robić.

 

Zabawa sylwestrowa bez zabawy i bal bez balu

W Siwejce w wieczór sylwestrowy będzie cicho i spokojnie. Być może wyjdziemy o północy w ciemną noc aby posłuchać jak trzeszczy śnieg pod butami, może sprawdzimy co widać na niebie i która gwiazda spadając pomoże nam zrealizować marzenia. Może posiedzimy przy kominku, pogadamy albo pomilczymy. Może pogramy w planszówki, a może wymyślimy coś czego jeszcze nie robiliśmy? Spędzając u nas sylwestra radzej nie potańczycie, gdyż my sami nie przepadamy za huczną zabawą, a muzyka puszczana z telefoniku lub radyjka za bardzo nam przypomina miasto z którego skutecznie uciekamy. Balu więc nie będzie :-( Za to jak najdzie Was potrzeba poprzecierać trasy truchtem o poranku to jestem do dyspozycji :-)

 

Gdzie z psem w góry na sylwestra?

kora w śniegu

Wyjazd z psem w góry zawsze rodzi dużo niepewności. W Ropkach warunki dla takiego wypoczynku sa idealne. Ogromna przestrzeń wokół domu - wręcz nieprzebrane łąki i lasy dają możliwość spacerów zarówno dla Was jak i Waszego pupila. Nie musicie się martwić, że pies wyskoczy na ruchliwa drogę, bo takiej nie ma... Dla wszystkich którym taka forma powitania nowego roku jest bliska mamy dobrą informację. Na pobyt sylwestrowo-noworoczny mamy jeszcze miejsca. Dla psich rodzin informujemy, że dysponujemy tylko dwoma psimi pokojami. W pozostałych gwarantujemy, że futrzaki nie mieszkały. Jesteśmy pewni, że także Wasz psiak z takiego sylwestra będzie zadowolony. Poznaj pokoje przyjazne dla zwierzaków - przytulną trójkę [kliknij] lub nieco większą czwórkę [kliknij].

 

Co robić w sylwestra w Beskidzie Niskim?

W okresie świąteczno-noworocznym w Beskidzie Niskim spędzą ciekawie urlop zarówno pary jak i całe rodziny. To czy będziecie zadowoleni zależy od tego, czy Wasze wyobrażenie spójne będzie z tym co Was tutaj spotka. Beskid Niski jest dla tych, którzy poszukują ciszy, spokoju, kontaktu z dzika przyrodą, czystego powietrza i co dziś jest ważne dla wielu z Was - niewielkiego zagęszczenia ludzi. Nie zawsze trzeba stawiać na pobyt w zatłoczonych stacjach narciarskich. Jeżeli będziecie mieli taką potrzebę - to zawsze do Tylicza, Krynicy można się wybrać. My tymczasem proponujemy siwejkową listę atrakcji dla niejeżdżących na nartach. W Beskidzie Niskim, w pobliżu naszego domu można:

 • wyjść na zewnątrz i od razu znaleźć się w śnieżnej krainie;
 • zbudować iglo, śnieżną zjeżdżalnię, fortyfikacje do bitwy na kulki;
 • pozjeżdżać na sankach i workach wypchanych sianem z pobliskiej górki;
 • ubrać narty biegowe i po prostu pójść przed siebie; Tak jak pisaliśmy wcześniej - narty biegowe za darmoszkę :-)
 • wyruszyć na wędrówkę pieszą jedną z licznych ścieżek by zdobyć odznakę W KRĘGU LACKOWEJ.
 • skorzystać zimą ze zjazdu na tyrolce;
 • poprosić swojego tatę, aby pociągnął po drodze Ciebie i mamę na sankach ;-);
 • zamówić kulig u naszych sąsiadów lub wybrać się w tym samym celu do Regietowa do największej w Europie stadniny konia huculskiego;
 • pojeździć konno w stadninie Chyże Konie (o ile będą sprzyjające warunki umożliwiające bezpieczną jazdę zarówno dla jeźdźca jak i konia - zwykle po świeżym opadzie śniegu);
 • wybrać się do Wysowej-Zdrój do Parku Zdrojowego na pyszne ciastka serwowane w Domu Zdrojowym;
 • skorzystać z uroków Parku Wodnego w Wysowej;
 • wyskoczyć na lodowisko w Wysowej-Zdrój;
 • wieczorem pograć w planszówki;
 • pozwiedzać cerkwie. Zimą gdy nie są przysłonięte przez korony drzew są wyjątkowo piękne.
 • odwiedzić atrakcyjne muzea w regionie: Skansen Wsi Podgórzańskiej w Szymbanku, Muzeum Magurskiego Parku Narodowego, Muzeum Narciarstwa w Cieklinie, Łemkowską Zagrodę Edukacyjną Dziubyniłka, Zagrodę Maziarską w Łosiu;
 • wziąć udział w licznych warsztatach organizowanych w rejonie: rzeźba w drewnie, drewniana zabawka, łemkowska biżuteria, domek dla owadów lub życie na wsi 100 lat temu, zabawki naszych dziadków, kuchnia łemkowska, lalki motanki, kraj tkania i wiele innych.

 

Poniżej prezentujemy nasz dom w zimowej scenerii:

 

 

Jak wygląda pakiet sylwestrowo-noworoczny?

Pakiet sylwestrowo-noworoczny to wybrane 6 nocy w zakresie dat: 27.12-03.01.21. W tym okresie oferujemy wyłącznie noclegi z wyżywieniem.

Pakiet zawiera:

 • 6 noclegów w przytulnym pokoju z łazienką. Część pokoi wyposażone jest w aneksy kuchenne, pozostałe mają dostęp do wspólnej kuchni znajdującej się przy wspólnej przestrzeni i jadalni. W kuchni tej znajduje się dużo naczyń, garnków i mikrofalówka.
 • wyżywienie zależnie od wybranej opcji: urozmaicone śniadanie i obiadokolacja ze świeżo pieczonym ciastem. Wyżywienie zaczynamy obiadokolacją w sobotę i kończymy śniadaniem w sobotę;
 • możliwość korzystania nieodpłatnie z sanek, jabuszek i nart biegowych;
 • bezpłatne suszenie obuwia na profesjonalnej suszarce do butów (do dyspozycji profesjonalna suszarka na buty narciarskie pracująca do 22.00 do 10.00);
 • miejsce na przechowywania sprzętu narciarskiego i turystycznego;
 • dostęp do internetu, bibliteczki, gry planszowe;
 • aplikację TRASEO wraz z darmową mapą z naniesionymi atrakcjami regionu;
 • bezpłatny parking;
 • 20% rabatu na przejazdy punktowe na stacji narciarskiej Master-Ski;
 • bezpłatny wstęp na lodowisko w Wysowej-Zdrój. [SPRAWDŹ Lodowisko>]

Ile to kosztuje?

Cena dotyczy pobytu pakietowego 6-dniowego bez wyżywienia. Jest to opłata za cały pokój. Koszt wyżywienia wyliczany jest oddzielnie zależnie od wieku dzieci.

  3-osobowy 4-osobowy 5-osobowy 6-osobowy
  900 zł 1200 zł 1500 zł 1800 zł

 

Jak rezerwować pobyt?

Szybciutko.:-) W związku z sytuacją epidemiologiczną, takie miejsca jak nasze cieszą się ogromną popularnością. Wszelkie informacje na temat rezerwacji pobytu na ferie znajdziecie Państwo w zakładce jak rezerwować.

Jeżeli nie interesuje Państwa pobyt w czasie sylwestrowo-noworocznym, to prosimy o sprawdzenie cen w innych terminach - [KLIKNIJ>]

 

Podziel się:

pokaż wszystkie aktualności