Biegi górskie (Łemkowyna itp.)

Łemkowyna


Beskid Niski to idealne miejsce do uprawiania turystyki biegowej. Wspaniałe, dzikie tereny z ogromną ilością ścieżek i szutrowych dróg umożliwiają zorganizowanie bardzo fajnych zawodów biegowych. W Beskidzie Niskim z powodzeniem organizowane są biegi górskie: Maraton Beskid Niski, UltramaratonMagurski, Gorlicki Bieg Górski oraz Łemkowina Ultra Trail. Z końcem września w Święto Rydza w Wysowej Zdrój odbywa się także malowniczo prowadzony bieg na 10 km. W niedalekiej odległości (na pograniczu Beskidu Niskiego - w Krynicy) organizowany jest także Fesiwal Biegowy.

 

Maraton Beskid Niski

Maraton Beskid Niski
Maraton Beskid Niski to w tym roku 3 edycja. Odbywa się on tracycyjnie w maju. W tym roku jest to 27 maja 2017. Start zlokalizowany jest w Gorlicach, a meta w Wysowej Zdrój. Przy okazji tego biegu odbwają się biegi towarzyszące: bieg na 10 km, bieg na 5 km, zawody nordic walking oraz biegi dla dzieci.

Ultramaraton Magurski

Bardzo atrakcyjna impreza biegowa organizowana na 3 dystansach ze startem i metą w Krępnej. Ultramaraton Magurski w tym roku organizowany jest 17 sierpnia 2017. Zawodnicy startują na dystansach 20 km, 58 km i 92 km. Ciekawostką jest możliwość zdecydowania na trasie na punkcie kontrolnym w Ożennej, ostatecznie który z dwóch dłuższych dystansów będzie się kontynuować.

 

Bieg 7 Dolin

Festiwal Biegowy w Krynicy odbywa się w tym roku w dniach 8-10.09.2017. Atutem imprezy jest wielowariantowość biegów od biegu ultramaratońskiego, dedykowanego doświadczonym biegaczom, będącego eliminacją Ultra-Trail du Mont-Blanc® w edycji 2018 po biegi krótkie dla dzieci, rodzin, zespołów i szereg zawodów dla uprawiających nordic walking. Łącznie kilkanaście możliwości sprawdzenia się w biegach i zabawach górskich.

Gorlicki Bieg Górski

Gorlicki Bieg Górski
Gorlicki Bieg Górski to impreza biegowa prowadzona przez tereny Beskidu Niskiego. Ma za sobą dwie edycje. W tym roku (2017) z przyczyn organizacyjnych prawdopodobnie się nie odbędzie.

 

Łemkowyna

Łemkowyna Ultra Trail

Najbardziej wymagający bieg dla uprawiających biegi górskie. Prowadzi trasą Głównego Szlaku Beskidzikiego z Krynicy do Komańczy. W tym roku organizowany jest w dniach: 14-15.10.2017. Podstawowy wariant to aż 150 km do pokonania (84% to drogi leśne i gruntowe oraz ścieżki). Uzupełnieniem są biegi na dystansach krótszych: Łut 80 (81 km na trasie Krynica Zdrój - Chyrowa), Łut 70 (70 km na trasie Chyrowa - Komańcza), Łemko Maraton 48 (na trasie Iwonicz Zdrój - Komańcza), Łemko Trail 30 (na trasie puławy Górne - Komańcza).

Jesteśmy bardzo dumni, że w naszym domu, w Siwejce, zlokalizowany jest pierwszy punkt żywieniowy tego arcytrudnego biegu. Jesteśmy dumni, że możemy gościć bohaterów, którzy mierzą się ze swoimi słabościami i trudnościami Łemkowyny.

Bieg Perły Małopolski w Wapiennem

Bieg organizowany w ramach cyklu Perły Małopolski. Odbywa się w czerwcu - w tym roku 11.06.2017. Rywalizacja jest na trzech dystansach: długim (24 km), średnim (14,5 km) i krótkim (6 km) oraz nordic walking (6 km). W skład cyklu Perły Małopolski wchodzi sześć imprez biegowych rozgrywanych w okolicach małopolskich parków narodowych: Ojcowski Park Narodowy (Skała), Pieniński Park Narodowy (Szczawnica), Magurski Park Narodowy (Wapienne), Babiogórski Park Narodowy (Zawoja), Tatrzański Park Narodowy (Kościelisko), Gorczański Park Narodowy (Rabka-Zdrój). Najlepsze 3 wyniki klasyfikują się do punktacji ogólnej Pereł Małopolski.

Podziel się:

Łemkowyna Ultra Trail 2016