Dojazd do Ropek

Ropki

Dojazd bezposredni do Ropek jest możliwy tylko samochodem. Autobusem można dojechać do Hańczowej oddalonej od naszego domu o 2 km. Najbliższa stacja kolejowa jest w Grybowie skąd kursują pociągi do Tarnowa i Krakowa.

Dojazd samochodem:

Siedlisko Siwejka znajduje się około 140 km na południowy wschód od Krakowa. Najszybciej można do nas dostać się z Krakowa samochodem jadąc autostradą A4 skręcając dopiero NA WĘŹLE "Brzesko" na Nowy Sącz i Koszyce. Następnie jechać drogą krajową 75 do Nowego Sącza. Wjeżdżając do nowego Sącza na rondzie kierujemy się w lewo na obwodnicę i mijamy najpierw po lewej stronie stację Orlen, a następnie po prawej zabudowania Państwowej Straży Pożarnej. Poruszamy się za główną drogą aż do skrzyżowania na którym - przed stacją Orlen - skręcamy w lewo (po prawej stronie skrzyżowania market Lidl) - droga Krajowa 28 w kierunku na Jasło. UWAGA - W miejscowości Ropa opuszczamy drogę 28, skręcając w prawo naprzeciwko stacji benzynowej Orlen na Wysową Zdrój.

Po przejechaniu przez Uście Gorlickie, przed Wysową w miejscowości Hańczowa, zaraz za znakiem "teren zabudowany" skręcamy w prawo w kierunku Ropek przy drogowskazie "Ropki 5 km". Po przejechaniu około 1,7 km asfaltem kierujemy się w lewo na drogę szutrową. Po przejechaniu kolejnych 600 m znajdujemy się przy naszym siedlisku.

 Orientacyjny czas dojazdu samochodem z Krakowa 2h 15 min, a z Nowego Sącza 45 min.

 

 Wyznaczanie trasy za pomocą google maps: [KLIKNIJ]
Możesz wpisać współrzędne do nawigacji ale sporo ryzykujesz:
N: 49.467574, E: 21.130762

UWAGA!
Trasa wyznaczana za pomocą nawigacji i google maps będzie prowadzić do nas drogą od Grybowa w kierunku Krynicy przez Florynkę, Brunary, Stawiszę - AKTUALNIE DROGA Z GRYBOWA DO FLORYNKI JEST ZAMKNIĘTA z uwagi na remont odcinka drogi 981 przed Florynką.

UWAGA!
Nawigacja często prowadzi do Ropek przez Izby drogą która po drodze ma do pokonania nieprzejezdny strumień!

Dojazd autobusem:

Do Siwejki można także dotrzeć autobusem z Krakowa, Nowego Sącza lub Gorlic korzystając z przewoźnika - firmy voyager-transport. Wówczas należy wysiąść na przystanku Hańczowa Szkoła, minąć kosciół i skręcając w prawo obok Szkoły Rolniczej kierować się drogą szutrową do Ropek (ok. 2 km).

Podziel się: