Biegi górskie w Beskidzie Niskim

Łemkowyna


Beskid Niski to idealne miejsce do uprawiania turystyki biegowej. Wspaniałe, dzikie tereny z ogromną ilością ścieżek i szutrowych dróg umożliwiają zorganizowanie bardzo fajnych zawodów biegowych. W Beskidzie Niskim z powodzeniem organizowane są biegi górskie: Perły Małopolski w Wapiennem, Ultramaraton Magurski, Gorlicki Bieg Górski oraz Łemkowina Ultra Trail. We wrześniu na pograniczu Beskidu Niskiego - w Krynicy - organizowany jest także Fesiwal Biegowy.

 

Weekendy i Tygodnie Biegowe w Beskidzie Niskim

Ruszamy z nową inicjatywą weekendów biegowych w Beskidzie Niskim. Weekendy Biegowe to cykl spotkań ludzi zakochanych w bieganiu po górach aby wspólnie potrenować. Zmęczenie i trud podczas biegu powodują, że wytwarza się mnóstwo adrenaliny i hormonów szczęścia, a przecież oto w tym tak naprawdę chodzi. Spada stres, rozładowują się nagromadzone emocje i wpadasz w błogostan. Dzięki bieganiu po górach tak całkiem przy okazji wzmacniasz serce, budujesz siłę i wytrzymałość, a przede wszystkim poznajesz Beskid Niski - góry puste i dzikie. Przyjedź do Siwejki i wyrusz na szlak, aby poznać piękno okolic naszego domu. Przygotowałem warianty od 6 do 25 km. Dla każdego według jego potrzeb. Jeśli zechcesz, to będe Ci towarzyszył. Podpowiem jakie miejsca warto zaliczyć na biegowo, pomogę w doborze trasy adekwatnej do Twoich możliwości. Możesz także przyciągnąć rodzinę na dłużej. Wtedy dodatkowo możecie zdobyć Odznakę w Kręgu Lackowej. Ty na biegowo, a rodzina spacerowo. Więcej w tym temacie tutaj.

 Jeżeli na tą okazję potrzebujesz zarezerwować NOCLEG to zapraszamy.

 

Lista najlepszych biegów w Beskidzie Niskim, Sądeckim i Beszczadach

Pociąga Cię rywalizacja? Zapisz się na biegi które rekomendujemy poniżej. W większości z nich miałem okazje startować i mogę powiedzieć, ze satysfakcja z ukończenia jest gwarantowana.

 

 

Ultramaraton Jaga-Kora

Trasa Ultramaratonu Jaga-Kora bazuje na Trasie Kurierskiej „Jaga-Kora”. Dystanse z jakimi możecie się zmierzyć są: Surowica Trail (19 km) oraz Jaga-Kora na dystansach: 42, 70 i 105 km. Uzupełnieniem jest Nocny Piotrus na 37 km. Meta zlokalizowana jest w Rymanowie-Zdrój. Termin biegu: 21.05.2022 roku.

 

Bieg Wierchami

Bieg Wierchami odbędzie się 17-18.06.2022 roku. Corno Owca na 11 km, moja ulubiona Waligóra (30 km), Basior (60 km) i Bieg Wierchami (100 km). Bardzo dobrze zorganizowana impreza której start i meta znajdują się w ośrodku RyterSki w Rytrze.

 

Perły Małopolski Wapienne

Bieg organizowany w ramach cyklu Perły Małopolski. Odbywa się w maju- w tym roku 18-19.06.2022. Rywalizacja jest na trzech dystansach: długim (24 km), średnim (14,5 km) i krótkim (6 km). W skład cyklu Perły Małopolski wchodą imprezy biegowe rozgrywane w okolicach małopolskich parków narodowych: Ojcowski Park Narodowy (Skała), Pieniński Park Narodowy (Szczawnica), Magurski Park Narodowy (Wapienne), Gorczański Park Narodowy (Rabka-Zdrój). Najlepsze 3 wyniki klasyfikują się do punktacji ogólnej Pereł Małopolski.

 

Europejski Festiwal Biegowy

W dniach 24-26.06.2022 roku w Krynicy odbywa się Europejski Festiwal Biegowy - Dwa Beskidy. Dystanse od 10 do 100 km sprawiają, że każdy wybierze coś dla siebie. Z mojego punktu widzenia super propozycją jest Powrót Nikifora (dystans 42 km) który zahacza o okolice naszego domu lub Słotwiny Arena (20 km) ze względu na przewyższenia aż 1124 km.

 

Ultramaraton Magurski

Bardzo atrakcyjna impreza biegowa organizowana na 3 dystansach ze startem i metą w Krępnej. Ultramaraton Magurski w tym roku organizowany jest 13-14.08.2022. Zawodnicy startują na dystansach 22 km (Magurun), Maguraton (45 km), i trasa głównego biegu w dwóch wariantach: 65 km i 105 km. Ciekawostką jest możliwość zdecydowania na trasie na punkcie kontrolnym w Ożennej, ostatecznie który z dwóch dłuższych dystansów będzie się kontynuować.

 

13. Festiwal Biegowy

Festiwal Biegowy odbywa się w tym roku w dniach 9-11.09.2022. Misteczko festoiwalowe zlokalizowane jest w Piwnicznej Zdrój. Atutem imprezy jest wielowariantowość biegów od biegu ultramaratońskiego, dedykowanego doświadczonym biegaczom, po biegi krótkie dla dzieci, rodzin, zespołów i szereg zawodów dla uprawiających nordic walking. Łącznie kilkanaście możliwości sprawdzenia się w biegach i zabawach górskich. Tradycyjnie rozgrywane są Biegi 7 Dolin na dystansach 36, 61 i 100 km oraz Koral Maraton i Bieg Górski na 23 km.

 

 

Łemkowyna

Łemkowyna Ultra Trail

Najbardziej wymagający bieg dla uprawiających biegi górskie. Prowadzi trasą Głównego Szlaku Beskidzikiego z Krynicy do Komańczy. W tym roku organizowany jest 22-23.10.2022. Podstawowy wariant to aż 150 km do pokonania (84% to drogi leśne i gruntowe oraz ścieżki). Uzupełnieniem są biegi na dystansach krótszych: Łut 100 (103 km na trasie Krynica Zdrój - Iwonicz Zdrój), Łut 70 (70 km na trasie Chyrowa - Komańcza), Łemko Maraton 48 (na trasie Iwonicz Zdrój - Komańcza), Łemko Trail 30 (na trasie Puławy Górne - Komańcza).

Jesteśmy bardzo dumni, że w naszym domu, w Siwejce, zlokalizowany jest pierwszy punkt żywieniowy tego arcytrudnego biegu. Jesteśmy dumni, że możemy gościć bohaterów, którzy mierzą się ze swoimi słabościami i trudnościami Łemkowyny.

 

 

Gorlicki Bieg Górski

Gorlicki Bieg Górski

Gorlicki Bieg Górski to impreza będąca zwieńczeniem sezonu biegowego. W tym roku (2022) odbędzie się ponownie po bezdrożach Wysowej Zdrój i okolic na dystansie 24 km (Bieg Główny) oraz 49 km (ultra Beskid Niski). Dłuższa trasa będzie przebiegała przez Ropki i będzie prowadziła przez Lackową od strony zachodniej. Bieg ten więc będzie miał dwa ultra trudne podbiegi (drugi na Kozie Żebro z Regietowa). Start przewidywany jest w Wysowej w Ośrodku Wczasów Rodzinnych Zacisze. Bieg odbędzie się 12.11.2022 roku.

Podziel się:

Łemkowyna Ultra Trail 2016