Dla kogo jest nasz dom?

My na Lackowej

Witamy w Beskidzie Niskim – w górach pustych i dzikich. Witamy w Ropkach na obszarze objętym programem Natura 2000. Zapraszamy wszystkich, chcących prawdziwie wypocząć i złapać oddech od zgiełku, codzienności i pędu. Przytulne pokoje, aktywny wypoczynek i święty spokój, to hasła które nam przyświecają. To w naszym domu, w Siwejce, stworzyliśmy miejsce gdzie możliwa jest realizacja takiego właśnie celu.

Aby ułatwić Państwu planowanie wypoczynku przygotowaliśmy zestawienie największych atrakcji Beskidu Niskiego oraz odpowiedź na pytania: co robić gdy pada desz a nawet jak spędzić urlop z dziećmi w Beskidzie Niskim LATEM lub ZIMĄ.

Ropki o każdej porze roku są rajem dla rodzin z dziećmi. Latem na dużej łące wokół domu można zorganizować wiele zajęć, a na placu zabaw - przez połowę dnia schowanym w cieniu drzew - schronić się od skwaru palącego słońca. W pobliżu strumień i las zaprasza do spacerów i odpoczynku, a noc i akompaniament świerszczy zachęca, by zasiąść przy leniwie palącym się ognisku. Zimą, za dnia warto skorzystać z "kąpieli" śnieżnych budując iglo lub spacerów na nartach biegowych, a wieczorem - we wspólnej przestrzeni - pogawędzić nieco o byle czym…

Siwejka to także raj dla aktywnych: wspaniała przestrzeń dla biegaczy, rowerzystów i turystów pieszych.

Zasady które pomagają odpocząć

Przebywanie w tak cudownym miejscu zobowiązuje, dlatego serdecznie prosimy, abyśmy wspólnie starali się żyć w harmonii w przyrodą. Zachęcamy do rezygnacji z używania elektroniki. Prosimy aby słuchać muzyki i oglądać filmy w swoim pokoju w taki sposób, aby nie zagłuszać dżwięków natury.

To w Siwejce po szalonym dniu pełnym wrażeń, gdy urzekł nas język ptaków, szum potoku, rechot żab, krzyk derkacza, czy rykowisko jeleni śpi się szczególnie dobrze. Dlatego bardzo dbamy o to, aby w porze przeznaczonej na sen zarówno w domu jak i w jego najbliższej okolicy panowała cisza. Wypoczynek i odpowiednia atmosfera są dla nas bardzo ważne. Chcemy aby każdy tutaj czuł się dobrze, dlatego przygotowaliśmy zasady domu będące dla Was w pewnym sensie przewodnikiem, czego u nas można się spodziewać. Można je znaleźć poniżej, lub zapoznać się z nimi po przyjeździe (znajdziecie je w każdym pokoju na stole). Zapraszamy do lektury.

Jeśli chodzi o zwierzęta to w naszym domu przyjmujemy tylko pieski. Możliwość pobytu z psem możliwa jest wyłącznie po uzgodnieniu. W tym celu przygotowaliśmy tylko dwa pokoje na płytkach na samym dole domu. Więcej o pieskach [TUTAJ]

Przyjeżdżają do nas wspaniali Goście

Dzięki temu, że rzetelnie przedstawiamy nasz dom i to jacy jesteśmy, to nie trafiają do nas przypadkowi Goście. Każdy, kto zapozna się z naszą stroną wie, czy chce do nas przyjechać na wypoczynek. Wiele bardzo ciepłych wpisów o naszym domu w Księdze Gości przekonuje nas, że droga jaką obraliśmy jest słuszna. Jesteśmy onieśmieleni wieloma opiniami, które zachęcają nas do jeszcze większego wysiłku na Waszą rzecz. W tym miejscu pragniemy także podziękować za niesamowite prezenty, które od Was dostajemy: mydła naturalne własnej produkcji, sosy Dziki Bill, płyty z muzyką wykonywaną przez naszych Gości, przetwory o jakich wcześniej nie słyszeliśmy, a dzięki Wam mogliśmy je skosztować. Cieszymy się także z wielu niesamowitych artystycznych owoców pobytu w Siwejce którymi zostaliśmy obdarowani. Zobaczcie koniecznie m.in.: rzeźby Jędrzeja Faściszewskiego, obrazy Gosi Dworzak, Basi Wojewodzianki i Macieja Szczurka, cegłę archtekta Tomasza Figlarskiego, decoupage Agi Górkowej.

Podziel się:

Zasady domu