Trasy rowerowe w górach

Wycieczki rowerowe z dziećmi

Zapraszamy na rowery w Beskid Niski. Turystyka rowerowa w Beskidzie Niskim to bardzo atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Możesz o wiele więcej zobaczyć, dzięki temu, że przemieszczasz się szybciej niż turysta pieszy. Docierasz też do zakątków i miejsc do których samochodem nie możesz się dostać.

Ula w Radocyna

Beskid Niski poprzecinany jest wieloma szutrowymi drogami leśnymi, asfaltowymi o małych ruchu i ściażkami, które oddzielają sąsiadujące z sobą doliny. Przejazdy przez średniowymagające przełęcze i potem - szybkie zjazdy są bardzo dużą atrakcją dla rowerzystów o różnym poziomie zaawansowania. Wspaniała, dzika przyroda, piękne widoki i pozostałości minionej epoki: cmentarze z I wojny światowej oraz liczne kościoły i cerkwie czekają na WAS.

 

Planowanie wycieczek rowerowych

Planując trasy rowerowe pamiętaj, aby dostosować wycieczkę do możliwości jej uczestników. Beskid Niski to jednak są to góry i dzieci oraz osoby mniej zaprawione w czasami będą "skazane" na prowadzenie roweru. Zakakceptuj to i ciesz się otaczającą Cię przyrodą - to przecież nic nie szkodzi. Droga jest celem! Jeśli jesteś ma urlopie i pewnie nigdzie się nie spieszysz. W Beskid Niski można przyjechać z własnym sprzętem rowerowym lub wypożyczyć go na miejscu. W naszym gospodarstwie oferujemy zarówno możliwość przechowania jak i wypożyczenia rowerów. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wypożyczalni rowerów [więcej>].

 

Beskid Niski na rowerze

Przewodnik Rowerowy Beskid Niski

W celu zaplanowania wycieczki możesz skorzystać z przewodnika rowerowego "Beskid Niski na rowerze" wydawnictwa Compass dostępnego w Siwejce lub skorzystać z propozycji opracowanych dla naszych gości dostępnych na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do aktywnego spędzania urlopu na "naszych" szlakach rowerowych. Trasy przez nas proponowane zaczynają się w Ropkach, ale musimy przyznać, że przy ich wyznaczaniu byliśmy tendencyjni. Do opracowania tras używamy darnowej aplikacji traseo z naszą darmową mapą.

 

Trasy rowerowe w rejonie Wysowej-Zdrój

Okolice Ropek, Wysowej Zdrój i Krzywej to wręcz idealne miejsce do planowania wycieczek rowerowych. Opracowujemy dla Was trasy rowerowe, dzięki którym poznacie zachodnią część Beskidu Niskiego. Podane poniżej w tytułach kody trasy umożliwiają błyskawiczne jej znalezienie w bezpłatnej aplikacji Traseo i ściągniecie na telefon. W połączeniu z naszą darmową mapa zapewni Wam to bezpieczną drogę prosto do celu.

 

Beskid Niski - wycieczki na rowerze górskim

Trasa rowerowa Wokół Banicy [Kod trasy: 250669]

Trasa rowerowa o długości 27,4 km. Stopień trudności: średni.

W połowie wytyczona jest drogami szutrowymi, a w połowie bardzo mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. W czasie przejazdu tą trasą nie minął nas ani jeden samochód. Po drodze dwa podjazdy. Pierwszy na przełęcz Lipka i nieco bardziej wymagający w drodze powrotnej - na przełęcz Czerteż. Pozostałe odcinki raczej łatwe. Z popasami bez pośpiechu można ją pokonać w 3 godziny. Dodatkową atrakcją jest konieczność sforsowania w Czertyżnem rzeki Biała - ze względu na poziom wody nie zawsze się to udaje :-)  [więcej >]

 

Trasa rowerowa do Blechnarki [Kod trasy: 252830]

Trasa rowerowa o długości 24,1 km. Stopień trudności: łatwa.

Można powiedzieć: łatwo i przyjemnie. Rozpoczynając przygodę na rowerze górskim po Beskidzie Niskim warto zacząć od tej trasy. Po drodze 3 razy musimy zredukować przełożenia gdyż czekają nas niezbyt wymagające pojazdy. Poza tym bardzo łatwo. Droga prowadzona drogami szutrowymi i bardzo mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Nadaje się do ciągnięcia przyczepki choć w jednym miejscu trzeba pokonać potoczek (jest obok kładka ale z przyczepką na nią bym się nie pakował). Trasa widokowa.W Blechnarce cmentarz wojenny nr 49, który może być głównym celem wycieczki (trzeba do niego podejść 5 minut zostawiając rowery przy drodze). Trasa w firmie niemal ósemki więc dwa razy przejeżdżamy przez Wysową-Zdrój.   [więcej >]

 

Beskid Niski - wycieczki na rowerze szosowym

Wycieczka rowerowa do uścia Gorlickiego
Ropki - Hańczowa - Kwiatoń - Uście Gorlickie - Hańczowa - Ropki
długość 19,3 km; czas przejazdu 1h 30 min

Wycieczka rowerowa do Regietowa
Ropki - Hańczowa - Kwiatoń - Smerekowiec - Regietów - Skwirtne - Hańczowa - Ropki
długość 24,1 km; czas przejazdu 1h 45 min

Wycieczka rowerowa do Czarnej
Ropki - Stawisza - Śnietnica - Czarna kościół - Hańczowa - Ropki
długość  25,1 km; czas przejazdu 2h 25 min

Wycieczka rowerowa wokół zalewu Klimkówka
Ropki - Uście Gorlickie - tama na Klimkówce - Łosie - Nowica - Oderne - Uście Gorlickie - Hańczowa - Ropki
długość  46,6 km; czas przejazdu 5h 10 min

 

Podziel się:

Beskid Niski na rowerach