Odznaka W KRĘGU LACKOWEJ

Urlop w Beskidzie Niskim to dla Was okazja do aktywnego odpoczynku na łonie dzikiej przyrody. Zapraszamy serdecznie na wędrówki w okolicach naszego domu. Skorzystajcie z gotowych wariantów i ruszajcie na szlak. Przy tej okazji możecie zdobyć brązową, srebrną, złotą i platynową odznakę "W KRĘGU LACKOWEJ". Zdobywanie odznak turystycznych jest wspaniałą zachętą do wędrowania po górach szczególnie dla najmłodszych - skorzystajcie z tej możliwości i dajcie się wkręcić całą rodziną. Podejmijcie wspólnie wyzwanie i zostańcie zdobywcami. Odznaki W KRĘGU LACKOWEJ czekają na Was. Jak zdobyć odznakę dowiecie się na stronie niski.pl.

 

Zdajemy sobie sprawę, że planowanie wycieczek jest niezwykle istotne ze względów choćby bezpieczeństwa. Dlatego chętnie służymy pomoca w doborze tras. Wszystkie z poniżej prezentowanych wariantów pieszych wędrówek sa przez nas osobiście sprawdzone lecz w zależności od warunków przejście ich może sprawiać większe lub mniejsze trudności. Dla ułatwienia przygotowaliśmy trasy posortowane według różnych kryteriów. Każda z tych tras ma przygotowany do pobrania ślad gpx, który można pobrać na telefon za pomocą darmowej aplikacji TRASEO i korzystać z niego offline także w przypadku braku zasięgu GSM.

Jak korzystać z TRASEO?

  • pobierz aplikację TRASEO na telefon [dla systemów Android w tym przypadku korzystasz ze sklepu Google Play, a dla iOS z AppStore];
  • przejdź w aplikacji na telefonie do zakładki zabacz mapy, zakładka bezpłatne;
  • znajdź i pobierz bezpłatną mapę Beskidu Niskiego (jak wygląda nasza mapa w traseo przedstawia zdjęcie obok);
  • odszukaj na naszej stronie trasę która Cię interesuje i wpisz kod tej trasy w traseo, lub wyszukaj wszystkie nasze trasy wpisując w wyszukiwaniu w aplikacji TRASEO słowo kluczowe siwejka. Możesz także znaleźć nasz profil ze wszystkimi szlakami na traseo tutaj.
  • wybierz pożądaną trasę, zapisz ją offline i przypisz do naszej bezpłatnej pobranej wcześniej mapy.
  • korzystaj z zakładek opis (to nasz opis trasy), mapa (to mapa trasy z pobraną podkładową mapą Atrakcje Beskidu Niskiego) punkty (to zdjęcia z trasy).
  • wyruszaj na szlak. Traseo na bierząco aktualizuje twoje położenie pokazując je na mapie.

Jak prawidłowo pobrać mapę w aplikacji TRASEO

Korzystając z Traseo ważne jest aby pobrać naszą bezpłatną mapę i zapisać ją offline oraz pobrać trasy, które zamierzacie pokonać i przypisać je do mapy. Poczytajcie jak to zrobić, aby wszystko poszło zgodnie z planem i na szlaku obyło się bez niespodzianek.

 

Pamiętajcie planując wycieczki, że na wszystkich naszych mapach czasy przejścia najczęściej podane są dla osoby pokonującej trasę niezbyt intensywnym biegiem - wytyczając szlak trasę traktowałem jako trening biegowy. Dla osób niewprawnych lub z małymi dziećmi czasy te trzeba przemnożyć x3 (średnie tempo spracerowe to około 2,5 km/godz.).

 

Wycieczki bez ruszania samochodu - 5 propozycji do zdobycia Odznaki

Dla naszych Zdobywców proponujemy zestaw 5 wycieczek o łącznej długości ponad 50 km. Przedstawione trasy zostały dobrane w taki sposób, aby jak najlepiej pokazać najbliższą okolicę Siwejki. Do zdobycie odznaki nie będzie konieczne ruszanie samochodu. Wszystkie trasy mają swój początek i koniec w Siwejce. Łączna długość pięciu tras to 51,1 km. Proponujemy trasy: Kapeluska, Markowiec, Czertyżne, Dolina Bieliczna, Przełęcz Hutniańska. Sugerujemy rozpocząć zdobywania Odznaki już w dniu przyjazdu krótkim spacerem na Kapeluskę. Dzięki temu w czasie naszego tygodniowego pobytu będziemy mieli dwa dni na leniuchowanie lub na inną aktywność. Poniżej prazentujemy pierwszą trasę na Kapeluskę. Kliknięcie w mapę przeniesie Was do listy 5 tras wraz z opisami i interaktywnymi mapami. Dobrego wędrowania!

 

Kapeluska [Kod trasy: 154350]

Krótka trasa idealna na rozprostowanie kości z pięknymi widokami w kierunku Hańczowej. Wychodzimy z Siwejki w lewo i kierujemy się drogą szutrową lekko w górę. Za plecami zostawiamy wspaniały widok na Hańczową. Kierujemy się drogą polną w kierunku lasu mając w dole po prawej potok Kapeluska. Za lasem droga wychodzi na piękną polanę gdzie kończy się. Teraz kierujemy się polaną w lewo do góry w kierunku góry Siwejka mając po lewej stronie mocno zalesiony jar. Gdy zbliżamy się do podnóża Siwejki jar się kończy i po lewej rozpościera wspaniały widok na Hańczową. Schodzimy w tym kierunku łąkami do domu. Całość niezwyle widokowa - około 3 km. Czas przejścia 1 h-1,5 h.

Zobacz pozostałe trasy i interaktywne mapy

 

Najciekawsze trasy piesze w Beskidzie Niskim - 5 propozycji do zdobycia Odznaki

Dla zmotoryzowanych Zdobywców proponujemy zestaw 5 wycieczek o łącznej długości ponad 50 km. Przedstawione trasy ukazują najbardziej atrakcyjne miejsca Beskidu Niskiego. Oczywiście ocena tych miejsc jest oceną subiektywną. Łączna długość pięciu tras to 57,1 km. Proponujemy trasy: Przełęcz Hutniańska, Rotunda, Dolina Regietowska, Blechnarka, Lackowa. Sugerujemy rozpocząć zdobywania Odznaki już w dniu przyjazdu krótkim spacerem na Przełęcz Hutniańską. 7 km w dniu przyjazdu da nam komfort, że w czasie naszego tygodniowego pobytu będziemy mieli dwa dni na leniuchowanie lub na inną aktywność. Kliknięcie w mapę przeniesie Was do listy tras wraz z opisami i interaktywnymi mapami. Zostańcie Zdobywcami!

 

Propozycje tras pieszych w Beskidzie Niskim dla zdobywców Odznaki w Kręgu Lackowej

Podziel się: