Wakacje nad wodą w górach

Zalew Klimkówka

W Beskidzie Niskim, w niewielkiej odległości od naszego domu Siwejka znajduje się Zalew Klimkówka. Jest to jedna z największych atrakcji krajobrazowych w Beskidzie Niskim. To unikalne miejsce z krystalicznie czystą górską wodą przyciąga amatorów wypoczynku. Połączenie pięknych niewysokich gór, dzikiej przyrody, szerokich i słonecznych dolin oraz górskiego jeziora sprawia, że każdy znajdzie coś dla swojej rodziny.

Nad Zalewem Klimkówka możliwe jest wypożyczenie sprzętu pływającego (rowerki wodne, kajaki, łódki) oraz uprawianie windsurfingu (położenie między górami sprawia, że panujące tu wiatry są dodatkowo wzmacniane, co zapewnia świetne warunki do żeglowania). Nad Jeziorem Klimkówka działa szkoła Windsurfingu i Kitesurfingu. Nad zalewem możliwe jest wędkowanie. Zachęcamy także do kąpieli w tym czystym górskim jeziorze.

Wzdłuż zachodniego brzegu jeziora prowadzi 4 km trasa pieszo rowerowa która ma swój początek w miejscowości Klimkówka a kończy się w Uściu Gorlickim. Jest to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej (spacer wzdłuż lini brzegowej jest po prostu niezapomniany), rowerowej, nordic walking czy w zimie narciarstwa biegowego.

Zabawy nad wodą

Plaża nad Zalewem Klimkówka

 

Podziel się:

Wysowa Zdrój i okolice