Biegi górskie w Beskidzie Niskim

Łemkowyna


Beskid Niski to idealne miejsce do uprawiania turystyki biegowej. Wspaniałe, dzikie tereny z ogromną ilością ścieżek i szutrowych dróg umożliwiają zorganizowanie bardzo fajnych zawodów biegowych. W Beskidzie Niskim z powodzeniem organizowane są biegi górskie: Perły Małopolski w Wapiennem, Ultramaraton Magurski, Gorlicki Bieg Górski oraz Łemkowina Ultra Trail. We wrześniu na pograniczu Beskidu Niskiego - w Krynicy - organizowany jest także Fesiwal Biegowy.

 

Weekendy Biegowe w Beskidzie Niskim

Weekendy Biegowe w Beskidzie Niskim to cykl spotkań ludzi zakochanych w bieganiu po górach aby wspólnie potrenować. Paweł z agroturystyki SIWEJKA w Ropkach zaprasza na wspólne treningi. Zróżnicowane dystanse i trudność, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Udział w treningach Weekendów Biegowych jest bezpłatny, a dodatkowo można także zdobywać odznakę W KRĘGU LACKOWEJ. Jeżeli na tą okazję potrzebujecie zarezerwować NOCLEG to zapraszamy.

Jeżeli idea Was zainteresowała to poczytajcie o programie Weekendów Biegowych w Siwejce w Ropkach.

 

Maraton Beskid Niski

Maraton Beskid Niski zorganizowany został po raz ostatni w 2019 roku. Na dzień dzisiejszy nie zanosi się aby impreza została ponownie zorganizowana. Błędy organizacyjne i marketinkowe spowodowały, że w ostatniej edycji wystartowało zaledwie kilkudziecięciu uczestników.

 

Ultramaraton Magurski

Bardzo atrakcyjna impreza biegowa organizowana na 3 dystansach ze startem i metą w Krępnej. Ultramaraton Magurski w tym roku organizowany jest 13-14 sierpnia 2021. Zawodnicy startują na dystansach 22 km (Magurun), Maguraton (45 km), i trasa głównego biegu w dwóch wariantach: 65 km i 105 km. Ciekawostką jest możliwość zdecydowania na trasie na punkcie kontrolnym w Ożennej, ostatecznie który z dwóch dłuższych dystansów będzie się kontynuować.

 

 

Bieg 7 Dolin

Festiwal Biegów odbywa się w tym roku w dniach 10-12.09.2021. Nowością względem lat poprzednich jest umiejscowienie miasteczka festiwalowego w Piwnicznej Zdrój. Atutem imprezy jest wielowariantowość biegów od biegu ultramaratońskiego, dedykowanego doświadczonym biegaczom, po biegi krótkie dla dzieci, rodzin, zespołów i szereg zawodów dla uprawiających nordic walking. Łącznie kilkanaście możliwości sprawdzenia się w biegach i zabawach górskich.

 

Gorlicki Bieg Górski

Gorlicki Bieg Górski

Gorlicki Bieg Górski to impreza będąca zwieńczeniem sezonu biegowego. W tym roku (2021) odbędzie się ponownie po bezdrożach Wysowej Zdrój i okolin na dystansie 22 km. Start przewidywany jest w Wysowej w Ośrodku Wczasów Rodzinnych Zacisze. Bieg odbędzie się 14 listopada 2021 roku.

 

Łemkowyna

Łemkowyna Ultra Trail

Najbardziej wymagający bieg dla uprawiających biegi górskie. Prowadzi trasą Głównego Szlaku Beskidzikiego z Krynicy do Komańczy. W tym roku organizowany jest w maju i październiku. Edycja majowa w dniach: 14-15.05.2021 a październikowa 22-23.10.2021. Podstawowy wariant to aż 150 km do pokonania (84% to drogi leśne i gruntowe oraz ścieżki). Uzupełnieniem są biegi na dystansach krótszych: Łut 100 (103 km na trasie Krynica Zdrój - Iwonicz Zdrój), Łut 70 (70 km na trasie Chyrowa - Komańcza), Łemko Maraton 48 (na trasie Iwonicz Zdrój - Komańcza), Łemko Trail 30 (na trasie Puławy Górne - Komańcza).

Jesteśmy bardzo dumni, że w naszym domu, w Siwejce, zlokalizowany jest pierwszy punkt żywieniowy tego arcytrudnego biegu. Jesteśmy dumni, że możemy gościć bohaterów, którzy mierzą się ze swoimi słabościami i trudnościami Łemkowyny.

 

Perły Małopolski w Wapiennem

Bieg organizowany w ramach cyklu Perły Małopolski. Odbywa się w maju- w tym roku 22-23.05.2021. Rywalizacja jest na czterech dystansach: UtraPerła (50 km), długim (24 km), średnim (14,5 km) i krótkim (6 km) oraz nordic walking (6 km). W skład cyklu Perły Małopolski wchodą imprezy biegowe rozgrywane w okolicach małopolskich parków narodowych: Ojcowski Park Narodowy (Skała), Pieniński Park Narodowy (Szczawnica), Magurski Park Narodowy (Wapienne), Gorczański Park Narodowy (Rabka-Zdrój). Najlepsze 3 wyniki klasyfikują się do punktacji ogólnej Pereł Małopolski.

 

Podziel się:

Łemkowyna Ultra Trail 2016